Trend Konular

17 May 2022

Uzm. Psk. Eda Eşit

Uzman Psikolog Eda EŞİT

 

1991 yılında İzmir’in Konak ilçesinde doğan ve Uzman Gelişim Psikoloğu olan Eda Eşit ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra, lisans eğitimini 2010-2014 yılları arasında Ege Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini 2014-2017 yılları arasında İstanbul’da Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünde tamamlamıştır.

 

Lisans eğitimi sırasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda 7-14 yaş arası çocuklara Drama, İngilizce, Okuyorum Oynuyorum, Düşler Atölyesi, Renkli Kalemler etkinlikleri vermiş, UNICEF Çocuk Dostu Şehirler Projesi kapsamında belirlenen mahallelerdeki çocuklarla görüşmeler yaparak yaşadıkları bölgedeki ihtiyaçlarının belirlenmesi ve gerçekleştirilmesi ile ilgili çalışan grupta yer almıştır. 2014 yılında AIESEC Yurtdışı Staj Programı ile Yunanistan’da Piraeus Belediyesi’nin yaz okulu kapsamında 5-9 yaş grubu sorumlusu olarak görev yapmıştır. Panda Anaokulu’nda staj programı kapsamında 2,5-5 yaş arası çocukların gözlemi ve aile görüşmelerine destek olmuştur.

 

2014 yılında başladığı yüksek lisans eğitimi sırasında İstanbul’da Nadis Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bünyesinde stajyer psikolog olarak görev almış, aynı zamanda Özel Yeditepe Atlas Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde otizmli çocuklarla çalışarak ders programlarının düzenlenmesi, seanslara katılım ve aile görüşmelerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlamıştır. 2017 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın sponsorluğunu yaptığı ‘Çocuğum Özelim Ben Buna Değerim’ projesi kapsamında uzman psikolog olarak Koruncuk Vakfı’nda yaşayan 6-18 yaş arası çocuklarla grup theraplay ve sanat terapileri vermiştir.

 

2017 yılında İzmir’de bir danışmanlık merkezinde uzman psikolog olarak çocuk ve ergenlerle çalışmış, aynı zamanda çeşitli anaokullarında ve Karşıyaka Muzipo etkinlik merkezinde öğretmenlere ve ailelere danışmanlık vermiş ve seminerler düzenlemiştir.

 

2018 yılının Haziran ayından itibaren Keşif Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde kurucu ve uzman psikolog olarak çocuk ve ergenlerle çalışmalarıma devam etmektedir.

 

Aldığı Eğitimler

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (Yrd. Doç. Dr. Nevin DÖLEK)
Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi (Yrd. Doç. Dr. Nevin DÖLEK)
Görüşme Becerileri (Psk. Dr. Hejan EPÖZDEMİR)
Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi (Doç. Dr. Didem ÖZTOP)
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU)
Theraplay 1. Seviye ve Grup Theraplay (Klinik Psikolog Saara SALO)
Çocuk Değerlendirme Testleri Paketi (APAMER Psikoloji)

Uzmanlık Alanları

Bağlanma Problemleri
Yeme Problemleri
Gelişim Gerilikleri
Okulla İlişkili Sorunlar
Enürezis Nokturna (Alt Islatma)
Enkoprezis (Kaka Kaçırma)
Sosyal Fobi
Uyum Bozukluğu
Yıkıcı Davranış Bozuklukları
Öğrenme Bozuklukları
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
Kayıp-Yas
Boşanma Sürecinde Çocuk
Kardeşler Arası Problemler, Kardeş Kıskançlığı

 

 

Menü